Jeśli od dłuższego czasu chodzi Ci to po głowie, to czas najwyższy zrealizować ten plan. W naszym artykule podpowiadamy, gdzie warto się wybrać na taką wycieczkę i jakie mogą płynąć z tego korzyści.
Dlaczego krótkie wycieczki szkolne mają sens?
Powodów, dla których warto zabrać uczniów na krótką wycieczkę szkolną, jest co najmniej kilka. Oto te najważniejsze:
- Integracja klasowa;
- Poprawa relacji z nauczycielem;
- Odskocznia od szkolnych obowiązków;
- Możliwość wyrwania się z domu;
- Odpoczynek od elektroniki użytkowej;
- Lepsze poznanie własnego kraju i jego walorów turystycznych;
- Naładowanie baterii przed kolejnymi wyzwaniami związanymi z obowiązkami szkolnymi;
Wybierz miejsce atrakcyjne turystycznie
O atrakcyjności danego miejsca decyduje to, czy ma ono jakieś konkretne walory. Może to być np. duży wybór ważnych historycznie obiektów, ale też zachwycająca, dziewicza natura. Idealnie byłoby zaproponować młodym ludziom wyjazd na wycieczkę do miejsca łączącego w sobie zalety zwiedzania z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, w pięknych okolicznościach przyrody.
Postaw na nieoczywisty kierunek
Polska to wyjątkowo atrakcyjny turystycznie kraj, którego zalety nie ograniczają się wyłącznie do wybrzeża Bałtyku, Mazur, Tatr czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Chcąc zabrać uczniów na fajną wycieczkę, która w dodatku będzie mieć walor krajoznawczy, warto postawić na mniej sztampową destynację.
Nasza propozycja? Chociażby Górny i Dolny Śląsk, Bory Tucholskie, Pojezierze Brodnickie, Gorce czy Beskid Niski. Naprawdę jest w czym wybierać.
Sprawdź atrakcje dostępne na miejscu
Wybierając miejsce na wycieczkę szkolną należy mieć pewność, że młodzi ludzie nie będą narzekać na nudę. Radzimy postawić na region sprzyjający np. turystyce pieszej, zwiedzaniu, organizowaniu wycieczek rowerowych czy obfitujący w świetne parki rozrywki dostosowane do wieku uczestników wyjazdu.
W jakim terminie zorganizować 2-3 dniową wycieczkę szkolną?
Optymalny termin to taki, który nie koliduje z obowiązkami szkolnymi. Mamy na myśli okres, w którym uczniowie nie są obciążeni natłokiem nauki, maratonem sprawdzianów czy tym bardziej egzaminów.
Warto również wybrać taki termin, który daje największe szanse na aktywne spędzenie czasu podczas wycieczki i zwiedzenie jak największej liczby atrakcyjnych miejsc. Pod tym względem na pewno dobrym wyborem będzie okres wiosny, czerwiec, wrzesień oraz… zima (szczególnie, jeśli wycieczka ma zostać połączona z nauką jazdy na nartach/snowboardzie).
Sprawdzony ośrodek na wycieczki szkolne
Planując wycieczkę szkolną, również zaledwie kilkudniową, warto zadbać o odpowiedni komfort pobytu uczniów. Młodzi ludzie są dziś przyzwyczajeni do lepszego standardu, chociażby po wakacjach z rodzicami, stąd radzimy ograniczyć się wyłącznie do tych rekomendowanego ośrodków kolonijnych.
Jedną z najlepszych opinii cieszy się OW Relaks Międzybrodzie w Międzybrodziu Żywieckim, urokliwej miejscowości położonej nieopodal Żywca, nad samym brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego.
OW Relaks Międzybrodzie ma kilkunastoletnie doświadczenie w goszczeniu grup młodzieżowych, specjalizując się w koloniach, obozach, zielonych szkołach czy właśnie wyciekach szkolnych. Ośrodek zapewnia hotelowy standard pobytu oraz bardzo atrakcyjne zaplecze sportowo-rekreacyjne, włącznie z basenami zewnętrznymi. Ze szczegółową ofertą zapoznasz się na stronie miedzybrodzie.net.pl.
Z kolei gotowe pomysły na to, jak zorganizować 2-3 dniową wycieczkę szkolną dla Twoich uczniów, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://miedzybrodzie.net.pl/aktualnosci/wycieczka-szkolna-2-3-dniowa-skorzystaj-z-naszego-gotowego-planu.