Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja Źródło artykułu: Materiał partnera 2020-10-29 15:54:08
Autor zdjęcia/źródło: @materiały partnera artykułu
Każdego roku kilka tysięcy kobiet umiera na raka piersi i raka szyjki macicy. W wielu wypadkach zmiany są zbyt późno wykrywane i nie ma możliwości ich wyleczyć. Dlatego każda z nas sama powinna dbać o swoje zdrowie i co najmniej raz w roku wykonywać USG piersi i cytologię. Regularne badania dają szansę na wykrycie choroby we wczesnym stadium i szybkie wdrożenie leczenia. Warto też wykonywać samobadanie piersi w warunkach domowych i wszelkie, nawet najmniejsze guzki, zgrubienia, zaczerwienienia lub zmiany skórne konsultować z lekarzem.
Noszenie wygodnej i przewiewnej bielizny to jedna z najbardziej podstawowych czynności, o jakiej powinna pamiętać każda kobieta, której zależy na dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Dobrym rozwiązaniem jest wybór staników i majtek wykonanych np. z bawełny. Bielizna wykonana ze sztucznych włókien (m.in poliestru lub elastanu) nie przepuszcza powietrza i sprzyja większej potliwości. Taki majtki mogą sprzyjać chorobom układu moczowego, świądowi, pieczeniu i reakcjom alergicznym. Istotne jest także to, aby bielizna była dobrze dopasowana pod względem rozmiaru, szczególnie w przypadku biustonosza. Stanik powinien podtrzymywać piersi i obciążać kręgosłup. Zbyt ciasny będzie uciskać nerwy międzyżebrowe i powodować dolegliwości karku, ramion, pleców i głowy.
Na nasz stan zdrowia wpływają też kosmetyki, jakich używamy podczas codziennej pielęgnacji. Żele pod prysznic, kremy, płyny do higieny intymnej, najlepiej, aby każdy z nich oparty był na naturalnych składnikach, takich jak wyciągi z ziół i ekstrakty kwiatowe. Dzięki nim domowe rytuały kosmetyczne będą nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne. Wybierając kosmetyki do higieny intymnej, decydujmy się na delikatne preparaty, bez sztucznych barwników i substancji zapachowych. Więcej informacji o tym, jak pielęgnować okolice intymne, można znaleźć np. na https://yourkaya.pl.
Woda to 80% naszego mózgu i ponad 70% objętości mięśni. Codzienne jej picie wpływa na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Woda jest niezbędna do właściwej pracy serca i nerek. Reguluje temperaturę ciał, poprawia trawienie i ułatwia koncentrację. Odpowiednio nawodnione jesteśmy mniej narażone na bóle głowy i uczucie zmęczenia. Dobowe zapotrzebowanie na wodę jest uzależnione od kilku czynników. Najważniejsze z nich to wiek, waga i aktywność fizyczna. Według zaleceń, należy pić co najmniej 30 mililitrów płynów na każdy kilogram masy naszego ciała. Warto też pamiętać, że woda to także soki w owocach i warzywach, zupy, kawa, herbata i inne płyny. Poziom zapotrzebowania na wodę wzrasta m.in. w trakcie ciąży i karmienia piersią oraz podczas przebywania na diecie bogatej w błonnik.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.