Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2023-01-02 09:44:17
Autor zdjęcia/źródło: fot. materiały prasowe
Mowa tu o zaburzeniach, które powodują impulsywność, hiperaktywność oraz deficyt uwagi. Pierwsze symptomy można zaobserwować nawet u pięcioletnich dzieci. Warto podkreślić, że schorzenie to częściej występuje u chłopców. Ponadto towarzyszy im nadpobudliwość. Natomiast dziewczynki częściej zmagają się utratą koncentracji. Dlatego tak ważne jest wsparcie doświadczonego specjalisty, który zaproponuje efektywną i dostosowaną do wieku pacjenta terapię.
Duże sukcesy w walce z ADHD mają eksperci z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Jeżeli więc zależy Ci na skutecznych rozwiązaniach, zapoznaj się z listą usług dostępnych na stronie internetowej i umów się na wizytę. Możesz odwiedzić gabinet lub skorzystać z wizyty online. Wybierz opcję dostosowaną do osobistych potrzeb, a pomożesz sobie lub bliskim.
Dzieciom z zespołem zaburzeń psychoruchowych bardzo często towarzyszą problemy z koncentracją na szczegółach. Młodzi pacjenci bywają rozkojarzeni. Rodzice podkreślają, że pociechy gubią przedmioty, nie pamiętając, gdzie je pozostawili. Ponadto dzieci z ADHD często bywają niecierpliwe. Niekiedy towarzyszy im również skłonność do ryzyka bez świadomości konsekwencji.
Kolejny objaw to bezcelowe ruchy i kłopoty z pozostaniem w jednym miejscu. U osób z ADHD występuje również potrzeba ciągłego mówienia. W dodatku najmłodsi bywają bardzo głośni i trudno im skupić się na wypoczynku w ciszy. Warto dodać, że dzieci często przestają kontynuować rozpoczęte już czynności.
Pamiętaj, że dzisiejsza terapia wykazuje bardzo wysoką skuteczność. Eksperci z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic zawsze stawiają na sprawdzone techniki, więc na pewno można im ufać. Przekonało się o tym wielu rodziców, którzy zgodnie podkreślają, że ten wybór był strzałem w dziesiątkę. Trudno o lepszą rekomendację.
Przyczyny ADHD są bardzo zróżnicowane, lecz każdy przypadek wymaga specjalistycznego podejścia. Często za zaburzenia odpowiada genetyka. Kolejne przyczyny to urazy w czasie ciąży, niedotlenienie przy porodzie czy niewielka waga urodzeniowa. Zdarza się również, że ciężarne matki sięgają po różnego rodzaju używki, co również wpływa na zaburzenia psychoruchowe.
Czasami można spotkać się z opiniami, że za ADHD odpowiadają błędy wychowawcze. Nie jest to prawda, jednak zachowanie rodziców może przyczynić się do ujawnienia zaburzeń u najmłodszych narażonych na ich występowanie.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.