Modne aranżacje wnętrz w bieli - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Modne aranżacje wnętrz w bieli

Modne aranżacje wnętrz w bieli

Autor zdjęcia/źródło: @ materiały promocyjne

Biel dla ścian jest tym samym co czarny kolor dla mody. Zawsze wygląda dobrze. Moda na kolory przemija, więc jeśli chcesz ominąć kolorystyczne eksperymenty, łączenie i dobieranie kolorów. Wybierz ponadczasową biel. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas planowania wnętrz w bieli

Sposób, w jaki aranżujemy wnętrza, powinien odzwierciedlać nasz styl życia. Dom lub mieszkanie może tym samym napędzać nas energią lub wręcz przeciwnie – tonować, uspokajać, relaksować. Poszczególnym nastrojom towarzyszą zazwyczaj konkretne tonacje. Aby nadać wnętrzu nieco dynamizmu, sięgamy po intensywne, mocne odcienie, z kolei, by wprowadzić sielską atmosferę, stawiamy na beże i błękity. Okazuje się, że kolorem, który sprawdzi się w obu tych scenariuszach, jest… biel.

Moda na białe wnętrza nie przemija

Białe wnętrza nie bez powodu uznawane są za uniwersalne. Dzięki białej farbie z powodzeniem zrealizujemy zarówno aranżację w stylu minimalistycznym czy nowoczesnym, jak i skandynawskim, prowansalskim oraz retro. Biel zręcznie wpisuje się w każdą konwencję! Z drugiej strony wnętrza, w których biel jest barwą dominującą, czasami sprawiają wrażenie chłodnych, wręcz nieprzystępnych, surowych. Nie bójmy się zatem kombinować bieli z innymi barwami. Jak to zrobić? Warto tworzyć kompozycje na poziomie jednego pomieszczenia. Biała ściana będzie doskonale prezentować się w towarzystwie delikatnej szarości (jak np. Niewzruszona Szarość z palety Dulux EasyCare), błękitu (kłania się Bezbłędny Błękit) czy też bardzo lekkiego beżu (może Popisowy Biszkopt?). Możemy postawić na dość subtelne kontrasty lub nadal oscylować wokół bieli, wybierając odcienie pokrewne, niezbyt oddalone na palecie barw. Na te drobne, kolorystyczne odstępstwo wybierzmy jedną ze ścian lub tylko jej fragment. Dzięki temu zrównoważymy biel i nieco ją ocieplimy.

Biała ściana? Postaw na kontrast!

Możemy pójść też o krok dalej. Stonowane, rozmyte, wywodzące się z bieli odcienie są opcjonalne. Zdecydowanie niebanalnie w zestawieniu z bielą będą prezentować się mocniejsze, charakterystyczne barwy, jak chociażby kolor turkusowy (np. Szykowny Turkus z Dulux EasyCare), koralowy (jak Istny Koralowy) czy też żółty (chociażby Egzotyczne Curry z palety Dulux Kolorów Świata). Zestawmy je ze sobą na ścianach jednego pokoju, decydując się jedynie na drobny, bardzo subtelny kolorystyczny akcent (obramowanie drzwi, otworu okiennego, zaskakujący pasek koloru na ścianie). Możemy też wynieść intensywniejsze tonacje poza obręb pomieszczenia! Jak to zrobić? Obok białego salonu zaplanujmy kuchnię w odcieniu curry. Przy anielskiej białej sypialni zaś – turkusową łazienkę. Konceptualność aranżacji docenimy, kiedy tylko otworzymy drzwi do kolejnego pokoju!

Białe, stonowane wnętrze

Oczywiście powinniśmy bawić się nie tylko towarzyszącymi kolorami, ale również samymi odcieniami bieli. Śnieżna, podstawowa tonacja to tylko jedna z dostępnych opcji. Możemy sięgnąć po „brudne” odcienie sympatyzujące z szarością (jak Beztroska Zima) bądź kremem (Czar Alabastru lub Nietuzinkowe Ecru), przechylając tym samym szalę na korzyść zimnej lub ciepłej aranżacji.

Dodatki w białym wnętrzu

Pamiętajmy ponadto, że na odbiór wnętrza wpływają nie tylko kolory ścian, ale również mebli i dodatków. Modne aranżacje w bieli aż proszą się o zastosowanie jasnych, prostych sprzętów i detali. W ten sposób osiągniemy eleganckie, monochromatyczne wnętrze. Z drugiej strony zaskakujący, rześki i nowoczesny efekt uzyskamy, jeśli w aranżacji uwzględnimy kilka dodatków w kontrastowym kolorze, np. czerwonym lub szmaragdowym – przyciągającą wzrok grafikę, wazonik, interesujący stolik kawowy.

Biała farba we wnętrzu to zdecydowanie dobry pomysł! Białe ściany to doskonała baza to kolejnych decyzji dotyczących kolorów.

Więcej inspiracji i pomysłów na modne wnętrza znajdziesz na stronach Dulux.pl

Najnowsze komentarze

  • 5.173.*.*Ikona zgłaszania komentarza
    Przecież te ściany nie są białe, kto to pisał?