Najważniejsze ZASADY obowiązujące w czasie FERII zimowych 2021 - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Najważniejsze ZASADY obowiązujące w czasie FERII zimowych 2021

Najważniejsze ZASADY obowiązujące w czasie FERII zimowych 2021

Autor zdjęcia/źródło: Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Od 4 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe 2021 dla wszystkich uczniów. Jakie zasady przeciwepidemiczne będą obowiązywać w tym okresie? Zebraliśmy te najważniejsze dla młodych ludzi.

Rząd zdecydował, że termin ferii zimowych 2021 zostanie przesunięty i ujednolicony dla wszystkich regionów kraju, w tym samym czasie. Dlatego szkolna przerwa zimowa będzie miała miejsce od 4 do 17 stycznia 2021. Jednak tegoroczne ferie nie będą wyglądały podobnie do innych, ponieważ obowiązuje wiele restrykcji mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W trakcie ferii dzieci nie mogą np. samodzielnie bawić się na dworze na placach zabaw, czy w parkach. Zamknięte są także stoki i hotele, dlatego rodzinne wyjazdy, aby odpocząć, raczej nie wchodzą w grę. Natomiast po przyjeździe z wypoczynku zagranicznego obowiązują 10 dni kwarantanny.

Jakie zasady obowiązują w ferie do 17 stycznia 2021?

  1. Dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą poruszać się wyłącznie pod opieką dorosłych. Zasad ta obowiązuje w godzinach 8-16.
  2. Sklepy i galerie: czynne są tylko wybrane sklepy w galeriach. Obowiązuje również limit osób 1 os./15m2
  3. Stoki narciarskie – są zamknięte.
  4. Infrastruktura sportowa – dostępna jest wyłącznie w ramach sportu zawodowego.
  5. Wyjazdy zagraniczne – obowiązuje 10 dniowa kwarantanna po powrocie do Polski transportem zorganizowanym.
  6. Siłownie, aquaparki i kluby sportowe są zamknięte.
  7. Hotele i miejsca noclegowe pozostają zamknięte dla turystów.

Zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych

Pomimo zamkniętych od października szkół i nauki zdalnej rząd zdecydował o możliwości zorganizowania półkolonii w czasie ferii zimowych 2021, dla uczniów klas I-IV. Zajęcia modą mogły się odbywać w szkołach i placówkach oświatowych - będą prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów. Zajęcia mogą organizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe.

CZYTAJ TEŻ:
>> Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przedłużony