Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2021-03-25 15:28:12
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Sprawdzenie umowy rezerwacyjnej przed jej podpisaniem to zupełna podstawa. Jakie zapisy powinny wzbudzić Twoją czujność? Regułą jest, że deweloperzy tak konstruują treść umowy rezerwacyjnej, aby wiązała ona przede wszystkim potencjalnego klienta. Sprawdź, czy:
To oczywiście nie wszystkie pułapki, które deweloper – świadomie lub nieświadomie – może zastawić na potencjalnego klienta. Aby ich uniknąć, konieczna jest dokładna analiza wszystkich zapisów zawartych w projekcie umowy.
Nie jesteś prawnikiem i obawiasz się, że podczas zapoznawania się z treścią umowy mogą umknąć Ci istotne zapisy? Nie musisz samodzielnie analizować przedstawionego projektu – alternatywą jest powierzenie sprawdzenia umowy specjaliście, czyli prawnikowi, który specjalizuje się w analizie takich dokumentów.
Skorzystanie ze wsparcia specjalisty oznacza konkretne korzyści. Przede wszystkim zyskasz pewność, że podpisanie umowy rezerwacyjnej nie wiąże się dla Ciebie z ryzykiem i nie stracisz pieniędzy. Od prawnika możesz też otrzymać propozycje zmian w zapisach, które są dla Ciebie szczególnie niekorzystne. W ten sposób zyskasz pole do negocjacji z deweloperem – będziesz wiedział, co jest do poprawy.
Pamiętaj również, że umowa rezerwacyjna jest tylko jedną z kilku umów, które możesz podpisać z deweloperem. Niekorzystne dla Ciebie zapisy mogą pojawić się także w pozostałych umowach. Wydając setki tysięcy złotych, nie warto ryzykować – skorzystanie z pomocy eksperta w tym przypadku po prostu się opłaca.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.