Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Familiepl 2019-03-25 12:27:53
Autor zdjęcia/źródło: Aranżacja pokoju młodzieżowego
O klimacie pokoju młodzieżowego przesądza przede wszystkim charakter mebli, jakie wypełniają pomieszczenie. Decyzję o kolorystyce, jak i kształcie kolekcji warto podjąć wspólnie z nastolatkiem, by dopasować je do stylu, jaki podoba mu się najbardziej. Jasne meble o tradycyjnej formie to sprawdzony wybór w klasycznej aranżacji: proste bryły i spokojne wzornictwo z pewnością przypadną do gustu wszystkim nastolatkom, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanej wizji swojego pokoju. Z kolei ciemniejsza kolorystyka i ciekawe zestawienia barw (np. grafitu z kolorem jasnego drewna) wniosą do wnętrz mocniejszy akcent, podkreślając indywidualny klimat pokoju i charakter właściciela. Urządzenie całego wnętrza dobrze też podzielić na mniejsze etapy, planując po kolei aranżację konkretnych stref pokoju młodzieżowego.
Centrum każdej strefy nauki stanowi młodzieżowe biurko. Projekty z szerokim blatem zagwarantują nastolatkowi wystarczająco dużo miejsca na komputer i zeszyty, a praktyczna zamykana szafka i dodatkowa szuflada umożliwią mu zapanowanie nad podręcznikami i osobistymi przedmiotami. Miejsce do nauki uzupełni również odpowiednio dobrany fotel. Klasyczne modele o wyprofilowanym oparciu i podłokietnikach sprzyjają wygodnej pozycji siedzącej i świetnie komponują się z różnym stylem wnętrz. Z kolei fotel, którego oparcie zostało wykonane z siatki mesh, to propozycja dla nastolatków, którzy lubią nowoczesny design i wariacje projektantów na temat materiałów. Jeśli nastolatek spędza wiele godzin przed ekranem komputera, trafnym wyborem będzie model z dodatkowym podparciem pod część lędźwiową kręgosłupa, gwarantujący utrzymanie prostej postawy.
Strefa relaksu ma sprzyjać odprężeniu i uspokojeniu myśli, dlatego podstawą jej wyposażenia będzie wygodny zestaw wypoczynkowy. Łóżko o nowoczesnej czarnej ramie doskonale sprawdzi się w każdego rodzaju aranżacjach – od klasycznych po te w industrialnym charakterze. Dodatkową zaletą takiego modelu jest metalowy, wysoki szczyt, o który można oprzeć poduszki, by poczytać książkę lub obejrzeć ulubiony serial. W pokoju młodzieżowym doskonale sprawdzi się również sofa, stanowiąca ciekawą alternatywę dla jednoosobowego łóżka. W ciągu dnia sprawdzi się jako miejsce do przesiadywania z rodzeństwem lub przyjaciółmi, a wieczorem, po rozłożeniu, będzie wygodnym miejscem do spania. Sofy o prostych, lekko geometrycznych kształtach przypadną do gustu nastolatkom, którzy lubią spokojny wystrój wnętrz. Urządzając młodzieżową przestrzeń, warto też sięgać po wzornictwo, które pomoże nastolatkowi wyrazić swoje pasje i zainteresowania. Sofa tapicerowana z motywem pianina to doskonała propozycja dla młodych muzyków, z kolei motoryzacyjne akcenty na obiciu z pewnością spodobają się fanom wyścigów samochodowych. Strefę relaksu uzupełnią też małe pufy czy wyjątkowe szezlongi. Te ostatnie stanowią idealny mebel dla wszystkich lubiących beztrosko wyciągnąć się na komfortowym legowisku, by poczytać lub zwyczajnie pobujać w obłokach.
Wnętrze pokoju młodzieżowego powinno również sprzyjać przechowywaniu rzeczy. Poręczne miejsce na książki, kolekcję komiksów lub płyt zapewni prosty regał. Nowoczesne projekty to przede wszystkim lekkie modele, dlatego nie należy obawiać się, że wysoki mebel przytłoczy pomieszczenie. Jeśli w pokoju nie ma wystarczająco dużo miejsca, wówczas funkcję przechowania może przejąć dodatkowa półka ścienna, która dzięki ciekawej bryle stanie się przy okazji niecodzienną ozdobą. W pokoju nie powinno również zabraknąć dodatkowych elementów wyposażenia, jakimi są stoliki i ławy. To na ich blacie można położyć mały poczęstunek lub umieścić laptop, jeśli akurat zaproszeni przyjaciele zaplanowali seans ulubionego serialu. Projekt ławy w skandynawskim stylu (z biały blatem i drewnianymi nóżkami) płynnie skomponuje się z jasnym wystrojem pokoju. Z kolei ława ze szklanym, kolorowym blatem to propozycja do pokoju nastolatków, którzy lubią otaczać się mocnymi barwami i oryginalnym wzornictwem.
W podkreśleniu końcowego efektu aranżacji niezwykle pomocne będą wszelkie dodatki – od dekoracyjnych poduszek czy ozdób ściennych, po większe elementy takie jak dywan czy oświetlenie. Lampa wisząca w postaci designerskiej, drewnianej kuli to wersja do pokoju nastolatków, w którym panuje osobliwy, nowoczesny klimat. Wnętrza urządzone w stylu industrialnym podkreśli z kolei lampa podłogowa, nawiązująca formą do wyposażenia hal przemysłowych. Wystroju dopełni również miękki dywan. Geometryczne wzory doskonale ożywią minimalistyczne pomieszczenia, a ciekawe mozaikowe motywy w odcieniach grafitu płynnie skomponują się z białymi frontami mebli bądź kolekcją o wyciszonej kolorystyce szarości i drewna.
Przyjazna przestrzeń do nauki, komfortowa strefa wypoczynku oraz miejsce do beztroskich spotkań z przyjaciółmi – pokój młodzieżowy pełni na co dzień przeróżne funkcje. Podczas jego aranżacji należy pamiętać o tym, by każdą decyzję podejmować wspólnie z nastolatkami. W końcu to oni będą spędzali w nim swój wolny czas, dlatego niezwykle ważne jest, by mieli wpływ na jego ostateczny wystrój, a także czuli się w nim dobrze i bezpiecznie.
Stokrotka 2019.03.25 17:28
Fajne pomysły. Właśnie czegoś ciekawego poszukujemy. Fajne mebelki ciekawe dodatki.. ale to już młodzież sama dobiera..
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.