Opublikowany przez:
Mela134
Autor zdjęcia/źródło: Poród z partnerem@flikr.com/Lindsey Turner
Jego szczególne zadanie zaczyna się, gdy nadchodzi czas porodu i trafiamy do szpitala. To on powinien pamiętać o zabraniu wszystkich potrzebnych rzeczy jak: dokumentacja medyczna, ubezpieczenie, dowód osobisty i podręczna torba oraz dopilnować wszelkich szczegółów związanych z porodem. Po przyjechaniu do szpitala to mężczyzna najczęściej stara się, aby partnerka szybko i sprawnie dostała się na oddział. Jeszcze przed porodem warto udać się do szpitala dla wcześniejszego zapoznania się z procedurami, lokalizacją oddziału położniczego i izby przyjęć.
Porody rodzinne stały się bardzo modne, jednak nie możesz ciągnąć partnera na salę porodową. Niektórzy mężczyźni nie są na tyle silni, by towarzyszyć partnerce na sali porodowej. Zestresowany mąż, nie tylko nie pomoże przy porodzie ale będzie przeszkadzał.
Decyzja o wspólnym rodzeniu powinna być przemyślana, zgodna i zaakceptowana przez obie strony. Dlatego rozpatrz plusy i minusy rodzinnego porodu.
Zalety rodzenia z partnerem
Wady rodzenia z partnerem
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Panna Mysia
2016.10.22 17:03
Mój mąż chce uczestniczyć w porodzie, a ja nie wyobrażam sobie pozostania samotną na sali porodowej... Już raz rodziłam z tatusiem i przyznam, że bez niego nie dałabym sobie rady. Daje mi niezbędne wsparcie psychiczne i poczucie bezpieczeństwa.
Patrycja Sobolewska
2016.10.03 09:17
Ja bardzo bym chciala zeby moj maz byl ;)
Stokrotka
2016.09.30 13:43
Różnie to z tymi naszymi panami bywa.. lepiej dobrze przemyśleć.. Może pomocne są szkoły rodzenia gdzie uczestniczymy razem z partnerem
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.