Przebarwienia w ciąży na twarzy: jak je bezpiecznie usunąć w domu? - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Przebarwienia w ciąży na twarzy: jak je bezpiecznie usunąć w domu?

Przebarwienia w ciąży na twarzy: jak je bezpiecznie usunąć w domu?

Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie Vanessa on Unsplash

Wiele mam w ciąży ma problem z pojawiającymi się na twarzy przebarwieniami. Są jednak skuteczne sposoby, aby pozbyć się ich bezpiecznie i domowymi metodami.

Przebarwienia, zwłaszcza w sezonie letnim, to zmora wielu kobiet. Powstają w wyniku nagromadzenia zbyt dużej ilości melaniny – barwnika skóry. Tak intensywna produkcja melaniny zachodzi w wyniku dużego nasłonecznienia, ale także w przypadku zaburzeń i zmian hormonalnych, antykoncepcji czy właśnie podczas ciąży. W tym czasie w organizmie kobiety zachodzą ogromne zmiany hormonalne, które wpływają również na skórę, a co za tym idzie – łatwiejsze pojawianie się przebarwień.  Jak rozjaśnić przebarwienia na twarzy domowymi sposobami, aby nie stracić przy tym majątku na kosztowne zabiegi w gabinecie kosmetycznym? Znamy kilka sprawdzonych sposobów, które mogą zastosować także mamy w ciąży.

CZYTAJ TEŻ >> Wyjątkowy zestaw na Dzień Ojca? ZOBACZ

Przebarwienia w ciąży – jak usunąć domowymi metodami?

Kobiety w ciąży mają ograniczone pole manewru, ze względu na bezpieczeństwo stosowania niektórych substancji chemicznych w czasie ciąży. Ale na przebarwienia bywają także skuteczne domowe sposoby, które bezpiecznie mogą wypróbować też kobiety w ciąży. Maseczki i wcierki sporządzamy bowiem ze składników spożywczych, które na co dzień znajdują się w diecie mamy. Warto też pamiętać o regularnym pilingu, bo złuszczanie powoduje zwiększoną produkcję nowych komórek naskórka, które są jaśniejsze i zdrowsze.

Domowy sposób na przebarwienia w ciąży: maseczka z kefiru lub jogurtu

W walce z przebarwieniami na twarzy sprawdzi się zarówno jogurt, jak i maślanka czy kefir. Chodzi o to, aby mleko w przetworach było lekko sfermentowane, czyli zawierające kwas mlekowy, który rozjaśniają przebarwienia na twarzy. Jogurt lub maślanką o temperaturze pokojowej wystarczy nałożyć na twarz (albo waciki nią nasączone) na 15-20 min, zmyć ciepłą wodą.

Cytryna – rozjaśnia skórę i przebarwienia

Rozjaśniająca moc cytryny znana jest od dawna. Cytrynę można na przebarwienia zastosować w postaci toniku w proporcji ½ wody i ½ soku z cytryny. Tak powstałą miksturą przecieramy wacikiem twarz dwa razy dziennie. Cytryna może nieco wysuszać i ściągać skórę, dlatego warto po tym zabiegu posmarować twarz  kremem nawilżającym.  Sok z cytryny w postaci kilku kropel można też dodawać do maseczek rozjaśniających przebarwienia na twarzy – np. z ugotowanych ziemniaków i miodu.

Maseczka i tonik z ogórków – nie tylko na przebarwienia

Naturalnym, domowym sposobem na rozjaśnienie przebarwień na twarzy, będą ogórki. Ogórek ma takie samo PH jak skóra, dlatego doskonale sprawdzi się jako środek tonujący i łagodzący. Działa także odżywczo na skórę i doskonale rozjaśnia przebarwienia.  Tonik z ogórków będzie dobrym sposobem, jeśli chcemy zmienić pielęgnację twarzy. Najlepiej jest zrobić świeży sok z ogórków i nim przecierać twarz 3-4 razy dziennie. Maseczka z ogórków będzie najprostsza na świecie – wystarczy ogórek pokroić na plastry i nałożyć ja na twarz, na 20 minut.

Aloes na przebarwienia – odżywia i rozjaśnia

Produkty aloesowe od dawna są cenione w pielęgnacji skóry. Aloes potrafi wniknąć w głębsze warstwy skóry, ma także zdolność syntezy elastyny i kolagenu. Zawiera wiele cennych witamin i składników, a dodatkowo rozjaśnia przebarwienia. Możesz stosować kosmetyki z aloesem, albo mając go w domu (to popularna roślina), zrobić z jego miąższu maseczkę lub posmarować twarz świeżym sokiem.

CZYTAJ TEŻ >>
Małe dziecko - jak je chronić przed upałem?

Bankowanie krwi pępowinowej- co powinien wiedzieć Rodzic? >>