Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2023-04-27 15:19:55
Autor zdjęcia/źródło: mat. sponsora artykułu
Sól Epsom ma postać bezwonnych drobnych białych kryształków. Ze względu na swój smak nazywana jest też solą gorzką, a z uwagi na swoje pochodzenie - określana mianem soli angielskiej. Choć z nazwy i wyglądu przypomina zwykłą sól kuchenną, tak naprawdę pod względem chemicznym to całkiem inny produkt. Sól Epsom to siarczan magnezu, czyli inaczej mówiąc sól kwasu siarkowego i magnezu. To właśnie obecności tych dwóch pierwiastków - siarki i magnezu – sól Epsom zawdzięcza swoje liczne prozdrowotne i upiększające właściwości. Jak możesz stosować ją na co dzień?
Najczęściej wykorzystywanym sposobem użycia soli Epsom jest dodanie jej do kąpieli. Do wanny wypełnionej ciepłą wodą wystarczy wsypać kilka szklanek soli i wymieszać. Sól angielska bardzo dobrze się rozpuszcza, dlatego kąpiel z jej użyciem jest nie tylko przyjemna, ale i praktyczna. Aby wzmocnić odprężające działanie wody, warto połączyć hydroterapię z aromaterapią i wkroplić do wody niewielką ilość ulubionego olejku eterycznego.
Jakie korzyści ma taka kąpiel dla ciała? Magnez zawarty w soli Epsom działa kojąco na układ nerwowy, niwelując stres oraz napięcie. Gorzka sól regeneruje i rozluźnia całe ciało, zmniejszając bóle stawowe i mięśniowe. Jest pomocna również przy różnego rodzaju urazach, obrzękach czy ukąszeniach.
Obecność siarki z kolei dobroczynnie wpływa na stan skóry, zwłaszcza problematycznej: trądzikowej, tłustej, ze stanami zapalnymi. Zmiany trądzikowe często pojawiają się nie tylko na twarzy, ale i na plecach i klatce piersiowej – kąpiel solankowa jest doskonałym sposobem na ich złagodzenie i szybsze wyleczenie. Sól Epsom - oprócz właściwości przeciwzapalnych - wykazuje też działanie antybakteryjne i antyłojotokowe, dzięki czemu nie tylko leczy wypryski, ale i zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto, gorzka sól regeneruje skórę i łagodzi podrażnienia.
Sól Epsom poprawia kondycję nie tylko skóry ciała, ale i twarzy. Jej właściwości docenią zwłaszcza osoby borykające się z trądzikiem. Siarczan magnezu hamuje rozwój bakterii, działa przeciwzapalnie i reguluje wydzielanie łoju – to wszystko sprawia, że świetnie sprawdza się jako składnik kosmetyków do cery trądzikowej, np. toników. Jeśli jednak jesteś posiadaczką skóry suchej, lepiej wybierz inne naturalne składniki do pielęgnacji – sól Epsom działa sebostatycznie, a więc hamuje nadprodukcję sebum. Zastosowana do cery suchej, może nadmiernie ją wysuszyć.
Gorzka sól wspaniale zadziała nie tylko na skórę twarzy i ciała, ale i na skórę głowy, zwłaszcza tej dotkniętej łupieżem. Jeśli borykasz się z tym problemem, włącz sól Epsom do swojej pielęgnacji przeciwłupieżowej, dodając ją do swoich szamponów, odżywek i maseczek. Siarczan magnezu to doskonały wybór również dla właścicielek włosów przetłuszczających się – jego właściwości antyłojotokowe i antybakteryjne sprawią, że kosmyki pozostaną świeże na dłużej.
Lecznicze kąpiele ciała i stóp, oczyszczające peelingi, domowe kosmetyki do twarzy i włosów – sposobów na wykorzystanie soli angielskiej w domowej pielęgnacji jest naprawdę sporo. Warto zwracać uwagę na pochodzenie produktu i kupować sól Epsom tylko od sprawdzonych producentów, np. na https://ecospa.pl/sol-epsom-siarczan-magnezu, gdzie znajdziesz produkt wysokiej jakości, bez zanieczyszczeń i zbędnych dodatków.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.