Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2025-02-04 08:39:54
Autor zdjęcia/źródło: mat. sponsora artykułu Pexels Ron Lach
Zanim rozpoczniesz naukę żonglowania, musisz wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, jakimi są piłki. Żonglerkę można oczywiście praktykować z użyciem talerzy, obręczy lub maczug, ale najlepsze na początek będą właśnie piłki. Znajdziesz je w sklepie internetowym https://kuglarstwo.pl/sklep/. Zaczynamy od żonglowania trzema piłeczkami, jednak warto zakupić ich więcej, w myśl zasady mówiącej, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak właśnie wygląda żonglerka - im dłużej ćwiczysz, tym większe masz ambicje.
Żonglowanie trzema piłeczkami to podstawowa technika, którą powinieneś opanować jako pierwszą. W kolejnych krokach:
stań prosto, rozstawiając nogi na szerokość barków. Weź w każdą rękę po jednej piłce, a trzecią umieść w ręce dominującej,
rzuć piłkę z ręki dominującej w łuk do drugiej ręki. Szczyt łuku powinien znajdować się na wysokości oczu,
gdy pierwsza piłka osiąga szczyt łuku, rzuć drugą piłkę z drugiej ręki w podobny łuk,
kontynuuj ten proces, dodając trzecią piłkę.
Co zrobić, gdy piłka, zamiast trafić do ręki, upada na podłogę? To zupełnie normalne i najpewniej w ciągu pierwszych kilku treningów tak właśnie będzie. Zatem podnieś piłkę i, pilnując techniki, zacznij od nowa. Na początek najlepsze będą krótkie sesje. W przeciwnym razie łatwo się zniechęcić i porzucić marzenia o sprawnym żonglowaniu. Krótko, ale często - tak właśni warto trenować, chcąc w pełni nauczyć się sztuki żonglowania.
Opanowanie żonglerki trzema piłkami może zająć trochę czasu. Wiele zależy tutaj od umiejętności manualnych, częstotliwości treningów czy nawet samozaparcia. Gdy trzy piłki to dla Ciebie za mało, spróbuj z większą ilością. Weź do ręki kolejną w taki sposób, aby w każdej ręce znalazły się dwie piłki. Żonglowanie czterema piłkami wymaga utrzymania odpowiedniego rytmu, dzięki czemu nie wypadają one z rąk. Następnie możesz dobrać jeszcze jedną piłeczkę. Zadbaj jednak o to, aby wszystkie były tej samej wielkości i wagi. Stąd też najlepiej już na samym początku kupić akcesoria przeznaczone do żonglowania, które znajdziesz w sklepie internetowym https://kuglarstwo.pl/sklep/k46,zonglowanie.html. Dzięki temu kuglarstwo staje się prostsze i przyjemniejsze.
Masz za sobą naukę żonglerki trzema, czterema, a nawet pięcioma piłeczkami? Czas ruszyć dalej. Wypróbuj żonglerki z przeplataniem rąk. W samej technice rzucania piłeczek nic się nie zmienia, jednak w międzyczasie musisz jeszcze przeplatać ręce. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastąpienie piłeczek innymi przedmiotami. Żonglowanie obręczami, maczugami czy nawet pochodniami wymaga zupełnie innej techniki. Pamiętaj jednak, że każdy przedmiot powinien być przeznaczony właśnie do żonglowania, a więc warto kupować je w profesjonalnym sklepie. Wyjątkiem jest pierwsza faza, czyli przygotowanie do żonglowania. Jeśli nie masz w domu specjalnych piłeczek, możesz poćwiczyć wyrzuty przy pomocy woreczka wypełnionego grochem. Ze względu na to, że większość powszechnie dostępnych woreczków jest za ciężka, ich użycie może powodować pewne dodatkowe trudności.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.